European Telework Development Bulgarian flag

Наръчник по отдалечена работа (Teleworking, Telecommuting)
Наръчникът съдържа кратко резюме на основните дефиниции, термини, предимства и недостатъци на отдалечената работа. Очаквайте продължение!

към наръчника

Приета е национална стратегия за обучение по информационни технологии. Амбициозна програма ще се реализира в срок от 6 години
Колегиум на Министерството на образованието и науката /МОН/ прие Национална образователна стратегия по информационни и комуникационни технологии /ИКТ/. Тя е отворена за по-нататъшни промени, съобразени както с развитието на обществените потребности, така и с прогреса на новите технологии. Сериозно място в нея се отделя на интегрираните форми на обучение. Целта е часовете по информатика да не бъдат сами за себе си, а да се развива разбирането, че ИКТ са нещо естествено и неделимо от учебния процес. Стратегията дефинира националния стандарт, т.е. необходимия за младите хора обем от знания по ИКТ.

Computerworld/България, бр.28, 1998 г.

Министър Тагарински (министър на държавната администрация) се срещна с представители на ИТ-обществото.
Срещата се осъществила по време на хай-тек форума, където станало ясно, че има необходимост от широка дискусия върху проблемите, свързани с високите технологии. Определени били теми за дискусии в три направления: проблеми в обществото, проблеми в администрацията и проблеми в бизнеса. Срещата е била оценена като добро конструктивно начало и участниците са изразили надежда, че в бъдещите срещи ще има по-конкретни дискусии. Представителите на бизнеса били доволни, че е предизвикан този пряк диалог с държавата.

PC Week BG бр.28, 1998 г.

Вече има съвет за ИТ в държавната администрация
Създаден е Програмен съвет за разработка и управление на дългосрочна Програма за прилагане на ефективни информационни и управленски технологии и подготовка на кадри. Решението на Министерския съвет дава индикация, че в държавата започва осъзнаване на важността на ИТ за правилното й функциониране.

Българска художествена галерия в Интернет
Галерия-клуб "ПАВЕЛА" предлага не само експозиция на художествени произведения, но използва и най-съвременни технологии за популяризиране на изкуството на българските автори. Повечето от експонатите са заснети с цифрова камера, с което се осигурява реалистична представа за произведенията. В галерията може да получите копия на каталозите върху CD-ROM. Технологията осигурява необходимата защита на информацията.

Галерия-Клуб "Павела"

Завърши търгът за концепция за българското информационно общество
За държавната поръчка се състезаваха 12 колектива. Обобщеният проект ще бъде изготвен от колектив под ръководството на Нели Огнянова — директор на Българския институт за правно развитие на базата на анализи на всяка една от 23-те области, определени като основни. Сред тях са телекомуникации, ИТ, държавна и местна администрации, здравеопазване, образование, култура, финанси, съдебна система и т.н. След 21 септември проектът ще бъде подложен на обществено обсъждане преди да бъде внесен в Министерски съвет.

PC Week BG бр.29, 1998 г.

От дъното до върха на Европа — такъв скок е по силите на България
Бъдещето е на електронния бизнес, твърди Дитрих Рьоснер, генерален мениджър в IBM за Централна Европа и Русия. На специално интервю за PC Week BG г-н Дитрих Рьоснер даде оценка за развитието на пазара у нас. Изтъкна ясните промени през последните месеци и хай-тек форума /състоял се на 29.06 — 1.07/ като пример за развитие в много правилна посока. Също така г-н Рьоснер даде добра оценка на съществуващите големи традиции в България, натрупано знание и високообразовани специалисти, които са най-важните съставки необходими за успеха.

Новини Интернет в България Информация Бизнес каталог За контакти

Тази страница се поддържа от Катедра Информационни Технологии, Факултет по математика и информатика към СУ "Свети Климент Охридски", България.

Страницата е разработена от Telework Development Team, България, 1998.